Živý vzťah

19.-21. máj 2023 - seminár už obsadený

v prekrásnom prostredí v horách Domoraj Veľké Karlovice

Túžite zažiť hlboké prepojenie so svojim partnerom? Chcete obnoviť vášeň vo vašom vzťahu? A vedieť sa komunikáciou priblížiť jede k druhému?

Zažívate niečo podobné? 

 • Máte pocit, že váš vzťah ochladol?
  Spomínate na začiatky vášho vzťahu, keď ste sa rozprávali celého hodiny, nespali celé noci a užívali si každý okamih v prítomnosti jeden druhého?
 • Zdá sa vám, že medzi vami zmizla vášeň?
  Cítite, že váš vzťah je skôr o zvyku? Zo šťastných chvíľ sa stal stereotyp? Riešite už len veci typu práca, deti, domácnosť a na vaše intímne spoločné chvíle neostal čas?
 • Chcete sa naučiť ako komunikovať?
  Máte sa radi, len neviete ako hovoriť tak, aby vás to s partnerom zbližovalo? Namiesto toho, aby sa otváraie citlivých tém vdiaľovalo?

Možno ste sa ocitli v situácii, keď neviete, čo ďalej s vaším vzťahom.  Možno cítite, že chcete od vzťahu viac a potrebujete viac blízkosti a viac vášne. Pocity, ktoré prežívate, sú prirodzené a často sa objavujú po niekoľkých rokoch vzťahu. Možno vás rozdelila práca, deti, žiarlivosť... Vieme s takouto fázou vzťahu pracovať.

Čo je vo vzťahu kľúčové? 

Vášeň vo vzťahu sa môže neustále rozvíjať a neklesať. Medzi partnermi môže existovať hlboké prepojenie, ktoré sa môže po hádkach a konfliktoch prehlbovať. Vzťah môže byť živý a vášnivý v to veríme. To všetko sa dá. 

Určite aj vy cítite, že téma vzťahov a sexuality v živote človeka je veľmi dôležitá. Treba len uveriť, že aj práve vy môžete takto plný vzťah a sexualitu zažívať.

Vďaka párovým seminárom učíme ľudí, ako môžu spolu otvorene a do hĺbky komunikovať tak. Aby sa staré zranenia vo vzťahu liečili a tým sa prehlbovala blízkosť medzi nimi. Namiesto toho, aby zranenia vystavali stenu, cez ktorú po rokoch k sebe nemôžu preniknúť. Skrz rôzne techniky, konštalácie, prácu s energiou, s pohybom, s tancom pomáhame ľuďom transformovať staré obmädzujúce presvedčenia o vzťahoch.

Tie si nosíme z detstva z našich pôvodných rodín, sem do prítomnosti do našich vzťahov a ani o to nevieme.

Pomáhame ľuďom nachádzať nové zdravé modely a prestavujeme ich v podvedomí, ktoré vedie naše vzťahy podľa toho, ako je nastavené a v čo verí.

 

Jedna z najdôležitejších vecí na našich seminárov je spôsob, akým učíme páry komunikovať.

Kľúčom je vedomie, že muži potrebujú úctu a ženy pozornosť.

Keď žena dokáže aj v krízových situáciách komunikovať s mužom s úctou bez toho, aby ho dávala do role dieťaťa, muž jej dôveruje a je ochotný s ňou vstupovať aj do hlbších tém života.

Ak na druhej strane muž dokáže dať žene vedomú pozornosť a neospúšťa ju vo chvíľach keď je jej ťažko, žena mu dôveruje a otvára sa mu na všetkých rovinách seba samej. V tomto momente sa výrazne otvára sexualita vo vzťahu, ktorá je pre oboch energetickou posilou do ďalších dní.

Ďalšia dôležitá práca na seminári, je čistenie deštruktívnych vzorcov a modelov o vzťahoch a sexualite, ktoré si prinášame z detstva. tieto podvedome ovplyvňujú naše vzťahy. Točíme sa tak v začarovanom kruhu.

Čo sa na seminári naučíte? 

 • Ako si viac vychutnať spoločné chvíle lásky a vášne 

 • Ako využiť konflikty a chvíle chladu na posilnenie vzťahu

 • Rýchly spôsob, ktorý odstraňuje pocity viny zo vzťahu (inak nazývaný aj Tréning hĺbkovej párovej komunikácie) 

 • Ako hovoriť tak, aby muž počúval 

 • Ako hovoriť tak, aby sa žena necítila zranená 

 • Ako podporiť muža, aby sa vo vzťahu cítil rešpektovaný a slobodný 

 • Ako dať pocítiť žene, že je milovaná a prijatá taká, aká je

 • Ako znovu prebudiť vášeň vo vzťahu a prehĺbiť intímne spojenie

 • Ako sa cítiť aj po konflikte bližšie a láskyplnejšie jeden k druhému 

 • Konštalačné nastavenie mužskej a ženskej roly vo vzťahu 

 • Odovzdanie starých nefunkčných rodových vzorcov partnerstva a prijímanie nových vlastných nastavení 

Cena a dôležité informácie: 

Cena za kurz

450 eur za pár

prevodom na účet SK49 8330 0000 0026 0197 0861

+  ubytovanie a strava 260 eur za pár - za celý pobyt, sa platí v hotovosti na mieste

počet účastníkov je obmedzený na max. 10 párov pre rezervovanie si miesta vyplnte prihlášku a prosím uhradte zálohu 100 eur do 30.apríla 2023.

Termín 19.-21.máj 2023

Začiatok je v piatok  o 15:00 končíme v nedeľu o 17:00

Informácie pre záujemcov o prihlásenie:

Prihláška sa stáva záväznou až po uhradení poplatku (zálohy) 100 eur, zapisujeme účastníkov podľa dátumu pripísania zálohy.

Strava na mieste plná penzia, vegetariánske jedlo v cene kurzu. Stravovacie špecialné požiadavky prosím nahláste v prihláške.

Začíname v piatok program o 15:00, dostavte sa na miesto najneskôr o 14:00 kvôli ubytovaniu. Končíme v nedeľu 17:00.

Čo sa stravy týka, začíname večerou a končíme obedom. Prípadné stravovacie špecifiká mi nahláste mailom.

Počet účastníkov je obmedzený (10 párov) ,preto Vás prosíme o úhradu poplatku (prípadne zálohy 100 eur , aby sme Vám rezervovali Vaše miesto v tomto termíne .)

Potvrdenie prijatia úhrady poplatku Vám zašleme mailom.

číslo účtu: SK49 8330 0000 0026 0197 0861

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

správa pre príjemcu:meno účastníka

Prípadne platba kartou:

https://book.stripe.com/6oE4ip0XD6SDdUYdQR

Prineste si: Pohodlné aj pekné oblečenie, na nedeľu na záverečný obrad slávnostnejšie. Nič nie je pravidlo, všetko v rámci možností. Doneste si kamene, alebo viac kryštálov akékoľvek. Deky 2, vankúšik, aby sa vám pohodlne sedelo, lezalo...pri meditáciách a kruhoch. Muži aj pohodlné športovejšie oblečenie na pohyb, vo vnútri aj vonku. Zošit a pero.

Na záver:

Čo hovoria účastníci predošlých párových seminárov: 

Víkendové stretnutie vo mne zanechalo hlboký dojem, hlavne kvôli zásahu, o ktorom som vôbec nepredpokladal, že môže nastať. Profesionálne vedená terapia poukázala na rôzne typy smútkov, bolestí a neodkrytých tráum a v rámci víkendu sa u niektorých na tieto aspekty podarilo poukázať, u niektorých pomenovať a u niekoho dokonca naštartovať ozdravné procesy. Som nesmierne rád, že som spoznal ľudí, ktorí vedia prísť s pomocou v momentoch , kde “veda” neúspešne končí. Takisto bol veľmi dôležitý team ľudí, ktorí sa podujali byť v úlohe “vedených” a myslím, že sympatie medzi terapeutmi a touto zložkou len zvýšili šance na úspech celej akcie. Ďakujeme (R.)

účastník párového seminára

Vidieť iných chlapov plakať pomohlo aj mne plakať a skrz plač a ľútosť si liečiť traumy. Najlepšia pre mňa bola simulácia pôrodu/ zrodenia sa. Ukázalo sa mi, že hlavným problémom vo vzťahoch je strach z negatívnej reakcie druhej strany. A preto práca s pocitmi sa dá a musí trénovať. Už len vyslovením pocitov sa môže človeku uľaviť a keď to urobí v kruhu ďalších úprimných ľudí, tak sa uľaví ešte viacej. Zblížili sme sa so ženou, so samým sebou, s ľuďmi, s človečinou! A to najlepšie na záver. Potvrdilo sa mi, že nemusím veriť a až potom príde úľava. Naopak, je možné prv zlepšenie zažiť, aby som mal dôvod v to veriť. Bolo to oslobodzujúce a povzbudivé. (M.)

účastník párového seminára

Vďaka semináru sme opäť našli cestu k sebe, ako dve spriaznené duše, dve srdcia, ktoré našli už pred mnohými rokmi, ale postupom času ich hlava od seba vzďaľovala a zabudli, čo bolo to skutočné, kvôli čomu sú spolu. Je úžasné cítiť, že tá energia, čo nás k sebe ťahala od pätnástich nezmizla a že MY sme tí, ktorí majú možnosť a silu ju neustále udržiavať živú. Lebo žiť vo vzťahu s tým, že iskra bola a už sa nevráti je a bolo pre nás dosť ťažké. Seminár nám pomohol otvoriť oči a uzrieť samých seba v pravde, a zároveň to ustáť a dokonca sa z toho tešiť. Sme zamilovaní a šťastní a to aj keď vieme, že nás čaká dlhá cesta. Nikdy by som nepovedala, že práve to, že si odhalíme najtemnejšie tmy našich sŕdc, môže tak oživiť lásku. (K.)

účastníčka párového seminára

Cítim opätovné prepojenie s mužom. Dlho sme mali problém aj v sexuálnej oblasti, ja som ho začala odmietať, dokonca sa mi protivili niekedy jeho dotyky. A v nedeľu po seminári som ja sama cítila potrebu milovať sa s ním. Presne ako Maťa s Ičom hovorili, ak by to niekto sledoval asi by nevidel nič zaujímavé, ale ja som konečne asi prvýkrát vypla hlavu pri milovaní a nechala sa viesť svojím telom, srdcom a teda bolo to neskutočne krásne. Normálne som cítila, že sme sa znova s mužom napojili na seba, zamilovali do seba. Viac sa snažíme rozprávať o svojich potrebách a pocitoch. (V.)

účastníčka párového seminára

S Maťkinou prácou som sa už stretávala asi pol rok. S manželom sme jej pomoc vyhľadali, keď sme stáli pred krachom nášho vzťahu. Na párový seminár som sa osobne veľmi tešila a nevedela som úplne do čoho idem a kam ma to môže posunúť. Priebehom som však bola ohromená. Maťkina citlivost a individuálny prístup ku každemu človeku mi vyrazil dych. Presne namierené úlohy a slová, ktoré pomohli k hlbokému liečeniu. Úžasna citlivosť pri vedení skupiny, fantasticky vyskladaný program, kde som mohla zažit ženské prijatie a mužskú silu a lásku v jej najkrajších pobobách. Som neskutočne vďačná za tento hlboký spoločne strávený víkend. Ďakujem (K.)

účastníčka párového seminára

Najlepšie, čo víkend priniesol nášmu vzťahu je to, že si KONEČNE môžeme hovoriť pravdy, bez toho, aby následne bolo nutné zachraňovať situáciu. Aj tie pravdy, ktoré možno bolia, no po ich vypovedaní prichádza úľava, prijatie a ešte väčšia láska. A na záver niečo, čo bezpochyby zaujme každého. Pár dni po víkende sme zažili to najlepšie milovanie za celých 9 rokov nášho vzťahu. (K.)

účastníčka párového seminára

Volám sa Martina Junga a chcela by som vám priblížiť môj osobný príbeh, aj to, prečo sme s Igorom začali robiť partnerské semináre. 

 

Už od detstva som snívala o romantickom "rozprávkovom" vzťahu, kde sa dvaja ľudia do seba vášnivo zamilujú, sú jeden pre druhého ako stvorení, a žijú spolu šťastne až do srmti.

Tak som taký vzťah hľadala. Prešla som nejakými vzťahmi v mladosti. Každý vzťah ma posunul bližšie k môjmu mužovi.  Mužovi, o ktorom som si myslela, že je môj vysnívaný, že on je ten pravý, ten princ, s ktorým budem už navždy šťastná.

Založili sme si spolu rodinu a tešili sa z prvého bábätka, syna. Onedlho za ním si nás vybrala aj druhá dušička, náš druhý syn. 

Ja som však nebola taká šťastná, ako by som mohla byť. Ako to viem? Cítila som sa nešťastná každý deň aj keď som mala to, po čom túži väčšina žien - 2 zdravé krásne deti a manžela. No chýbali mi iné veci: Necítila som sa sebarealizovaná vo svojom vlastnom živote, nezažívala som žiaden rozvoj, môj osobný, ani vzťahový, necítila som blízkosť medzi mnou a mojím mužom.

Momenty šťastia sa doslova scvrkli na pár hodín do týždňa, kedy sme spolu šli v sobotu na výlet a v nedeľu na spoločný nákup do supermarketu. A mne toto jednoducho nestačilo. 

Moja vnútorná nespokojnosť narastala a ja som začala hľadať ženy, ktoré by ma svojim životom a vzťahom inšpirovali. Niekde vo svojom vnútri som vedela, že je možné mať krásny, šťastný, naplnený vzťah každý deň, ale potrebovala som vedieť, AKO je to možné. 

Do môjho života v tom čase vstúpila Kairami z Čiech. Zahliadla som náhodou video na Cestách k sobě a nevedela som z nej spustiť oči. Mala asi 40 rokov a vyzerala fantasticky. Dovtedy som videla ženy v jej veku iba nešťastné, pribraté alebo neprirodzene umelé, jednoducho ona bola plná života a inšpirácie. To ma prebralo k tomu, že ja chcem zistiť, čo sa vlastne deje v jej živote a ako aj ja sa môžem sebarealizovať.

Ona bola prvá, na ktorej seminár som zavítala, aby som začala objavovať to tajomstvo ako byť skutočne šťastná. Odvtedy som aktívne začala pracovať na svojej sebahodnote a sebaláske. Zároveň som pochopila, že môžem chcieť od života viac, ako len sedieť doma, čakať na muža a cez víkendy ísť do prírody, alebo do obchodu.

Najťažšie a asi aj najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré som mohla v tom čase urobiť, bolo dovoliť si sa rozísť s mojím mužom. Ešte z detstva som totiž vedela, že pre deti je oveľa horšie žiť s oboma rodičmi pod jednou strechou, keď je tam prázdnota, stres a hádky, ako žiť v dvoch domácnostiach. Urobila som teda krok vpred, rozišli sme sa. 

Po istom čase som stretla muža, môjho terajšieho partnera Začali sme spolu fungovať, aj keď som si myslela, že sa k sebe absolútne nehodíme, lebo on bol introvert, ja som bola extrovert.  Ja som vždy vyjadrovala city, bola som vášnivá, on bol chladnejší, rozumový. Ale sexualita bola tá, ktorá nás spájala, bolo to niečo medzi nami magické. To nás k sebe vždy pritiahlo, aj po chvíľach keď sa naše povahy obrusovali ako dva kamene.

No poučená z predchádzajúceho vzťahu som si povedala: Radšej sa rozídem, ako by som mala prebrať aj úlohu muža, alebo robiť svojmu partnerovi matku.

A tak som bola od začiatku vzťahu pravdivá k sebe, aj k partnerovi a dovolila som mu aby sám obajvoval cesty k samému sebe a zároveň ku mne. Hoci som tým riskovala rozchod. Že keď mu ukážem všetko, čo je skutočne vo mne, vzdá to a opustí ma.

Môj nový partner, Igor, dostal vždy priamo na tanieri, čo cítim, ako to cítim. A bol konfrontovaný s tým, že aj chcel byť v pravdivom vzťahu musel začať aj on ukazovať, čo cíti, čo si myslí, pomenovať, čo by chcel (aj keď zo začiatku to bolo pre neho ťažké). 

Tak sme začali spolu chodiť na rôzne semináre, prednášky. Čítali sme, rozprávali sme sa, dovolili sme jeden druhému odkrývať, čo v nás je. Potom sme sa napojili na ľudí zo Švédska, ktorí prevzali špeciálnu komunikačnú techniku od autistickej psychologičky menom Iris Johanson, kde ľudia môžu odkrývať svoje bolesti, preliečiť ich,  a vďaka tomu sa cítiť bližšie k sebe.

Túto metódu sme si zobrali a začali sme ju v páre využívať, zapojili sme do toho naše veci, ktoré nám do toho prichádzali. Prišli sme na to, že cez tú komunikačnú metódu dokážeme prejsť aj väčšie krízy alebo obdobia chladu, či náročné situácie vo vzťahu. A že táto komunikácia, dokáže prehlbovať našu sexualitu.

Postupom času som tieto techniky využívala u mojich klientiek ako terapeutka, venovala som sa len ženám, robila som ženské semináre. A Igor tiež robil rôzne akcie, nordic walking, tábory pre deti, vedomý box a tak sme sa dali dokopy aj v tomto. 

Na našich párových seminároch pracuje Igor s mužmi, ja so ženami, a potom sa spoločne prepájame. Muži so ženami. Pracovať s ľuďmi na ich sebarozvoji, na tom aby boli bližšie sami k sebe a tým pádom jeden k druhému je to čo milujeme, to v čom sme dobrí.

Prihláška na párový seminár 

Tešíme sa, že ste sa rozhodli zažiť s nami víkend .

 

Prosíme vyplňte tento Prihlasovací formulár a na jeho konci  tlačidlo odoslať.

Tešíme sa na vás!

Martina a Igor