Nové kódy partnerstva - pre nepáry

Lovinka 2. - 4. 10. 2020

Točíte sa v kruhu nefunkčných vzťahov? Priťahujete stále ten istý typ partnera/ky, s ktorým vám to nefunguje?

Chcete zažívať vzťah, v ktorom budete milovaný a prijímaný taký aký ste ? Túžite po vzťahu v ktorom sa budete cítiť v bezpečí a podporovaný ?

Chcete pritiahnuť partnera, s ktorým budete zažívať blízkosť, porozumenie, zároveň aj vášeň a príťažlivosť?

Zažívate niečo podobné? 

 • Máte pocit, že žijete stále v opakujúcom sa vzorci vzťahov ?
  Častokrát je to model, ktorý zažívali vaši rodičia. Napríklad, partner alkoholik, alebo partnerka, ktorá odmieta sexualitu. Alebo niekedy ideme cestou, kde žijeme úplne opačný model, ako naši rodičia. Takže, náš muž už nie je tyran ako bol náš otec, a máme dobrého mužíčka, s ktorým sa cítime síce bezpečne, ale nefunguje vášeň a príťažlivosť.
 • Zdá sa vám, že nik na svete nieje stvorený pre vás a ste odsúdení na väčnú samotu ?
  Cítite, sa sám a opustený, pretože všetci vo vašom okolí už majú svoje rodiny. A okolo nie je nik s kým by ste pár, alebo rodinu mohli vytvoriť vy. Tento model, môže byť pokračovaním vašej osamelosti od detstva. Kde všetky deti navôkol mali ocka, alebo kamarátov, len vy ste boli na všetko sami.
 • Dokážete pritiahnuť partnerku, alebo partnera ale nakoniec vás po čase vždy opustí?
  Dokážete pritiahnuť partnera/ku. Ale keď odznejú prvé týždne a mesiace prvotnej zamilovanosti, začnú sa menej ozývať. Až pomaly vycúvajú zo vzťahu. Za takýto model môžu často krát posúdenia od rodičov: " Keď budeš takáto, dáme ťa susedom. Keď budeš takýto, nikto ťa nebude chcieť. Keď sa budeš takto chovať všetci ťa opustia. "

Ak sa vám toto všetko deje. Snahou a iniciatívou sa to dá ovplyvniť, len málo kedy. Sú to kódy vzťahov, ktoré ste prijali od vašich rodičov. A z vašej rodiny. Cez to aké vzťahy vo vašej rodine pretrvávali. Alebo ako sa ku vám rodičia správali. 

Ak sme ako malé dievčatko zažívali tvrdosť a kruťosť od otca. Na podvedomej úrovni sme si utvorili postoj: "byť sama, je oveľa bezpečnejšie, ako žiť s mužom". Alebo ak sme zažívali, ako malý chlapček závislosť matky na nás ako synovi, podvedomý postoj ktorý sme mohli uvoriť je: "už to, že sa starám o mamu ma zaťažuje, mať tak ešte ženu, to by som nezvládol". A naopak, otec závislý na dcére spôsobí, že si jeho dcéra bude v dospelosti podvedome od mužov držať odstup, aby mohla slobodne dýchať.

Tieto modely nás "ochraňujú" a tým znemožňujú, aby sme si do života pritiahli partnera/ku.

Alebo, si priťahujeme partnera podľa vzoru rodičov.  Tých čo nás odmietajú, neprijímajú, podceňujú, zaťažujú...atď...

 

Čo treba zmeniť ? 

To čo potrebujeme pre zmenu našich vzťahov je:

 • pochopiť, odkiaľ a na základe čoho sme si utvorili deštruktívne vzorce o vzťahoch a sexualite
 • poliečiť, tieto zraňujúce momenty a oslobodiť sa z nich, prepustiť ich zo svojho systému
 • objaviť nové zdravé kódy vzťahov
 • prijať ich a uveriť, že aj ja môžem takýto vzťah zažívať
 • poliečiť tému sebalásky a uveriť, že práve ja taký aký som, so všetkým svetlým aj temným vo mne, môžem byť milovaný a žiť v zdravom vzťahu
 • utvoriť nové rozhodnutia o mojom žití vo vzťahoch na najhlbších úrovniach seba samého

Na stretnutí prebehne:

 • liečenie sebalásky a vnútorných nastavení samého k sebe 

 • liečenie a pochopenie starých kódov a vzorcov ohľadne vzťahov

 • konštalačné čistenie, mužského a ženského poľa, ktoré je pre nás ohrozujúce už z minulých životov

 • práca s našim mužským a ženským rodom

 • otváranie sa novým kódom vzťahov

 • prednášky: praktické informácie, ohľadne mužsko ženského vnímania vzťahov 

 • hĺbková pocitová komunikácia, ktorá otvára dôveru na najhlbších úrovniach partnerov

 • mužská práca a ženské ladenia

 • mužsko ženské hry, tance a liečivé komunikačné techniky

 • Odovzdanie starých nefunkčných rodových vzorcov partnerstva a prijímanie nových vlastných nastavení v záverečnom rituále

Cena a dôležité informácie: 

Cena za kurz je 180 eur

Je to výsledná suma, ktorá pokrýva ubytovanie a stravu pre 1 osobu na dve noci a príspevok na kurz pre lektorov. 

 seminár sa bude konať v Lovinke (informácie o mieste nájdete TU.)

Počet účastníkov je obmädzený.

Termín je 2. - 4 .10. 2020

Začiatok je v piatok 2.10.2020 o 15:30 

Na záver:

Čo hovoria účastníci predošlých seminárov: 

Víkendové stretnutie vo mne zanechalo hlboký dojem, hlavne kvôli zásahu, o ktorom som vôbec nepredpokladal, že môže nastať. Profesionálne vedená terapia poukázala na rôzne typy smútkov, bolestí a neodkrytých tráum a v rámci víkendu sa u niektorých na tieto aspekty podarilo poukázať, u niektorých pomenovať a u niekoho dokonca naštartovať ozdravné procesy. Som nesmierne rád, že som spoznal ľudí, ktorí vedia prísť s pomocou v momentoch , kde “veda” neúspešne končí. Takisto bol veľmi dôležitý team ľudí, ktorí sa podujali byť v úlohe “vedených” a myslím, že sympatie medzi terapeutmi a touto zložkou len zvýšili šance na úspech celej akcie. Ďakujeme (R.)

účastník seminára

Vidieť iných chlapov plakať pomohlo aj mne plakať a skrz plač a ľútosť si liečiť traumy. Najlepšia pre mňa bola simulácia pôrodu/ zrodenia sa. Ukázalo sa mi, že hlavným problémom vo vzťahoch je strach z negatívnej reakcie druhej strany. A preto práca s pocitmi sa dá a musí trénovať. Už len vyslovením pocitov sa môže človeku uľaviť a keď to urobí v kruhu ďalších úprimných ľudí, tak sa uľaví ešte viacej. Zblížili sme sa so ženou, so samým sebou, s ľuďmi, s človečinou! A to najlepšie na záver. Potvrdilo sa mi, že nemusím veriť a až potom príde úľava. Naopak, je možné prv zlepšenie zažiť, aby som mal dôvod v to veriť. Bolo to oslobodzujúce a povzbudivé. (M.)

účastník seminára

Vďaka semináru sme opäť našli cestu k sebe, ako dve spriaznené duše, dve srdcia, ktoré našli už pred mnohými rokmi, ale postupom času ich hlava od seba vzďaľovala a zabudli, čo bolo to skutočné, kvôli čomu sú spolu. Je úžasné cítiť, že tá energia, čo nás k sebe ťahala od pätnástich nezmizla a že MY sme tí, ktorí majú možnosť a silu ju neustále udržiavať živú. Lebo žiť vo vzťahu s tým, že iskra bola a už sa nevráti je a bolo pre nás dosť ťažké. Seminár nám pomohol otvoriť oči a uzrieť samých seba v pravde, a zároveň to ustáť a dokonca sa z toho tešiť. Sme zamilovaní a šťastní a to aj keď vieme, že nás čaká dlhá cesta. Nikdy by som nepovedala, že práve to, že si odhalíme najtemnejšie tmy našich sŕdc, môže tak oživiť lásku. (K.)

účastníčka seminára

Cítim opätovné prepojenie s mužom. Dlho sme mali problém aj v sexuálnej oblasti, ja som ho začala odmietať, dokonca sa mi protivili niekedy jeho dotyky. A v nedeľu po seminári som ja sama cítila potrebu milovať sa s ním. Presne ako Maťa s Ičom hovorili, ak by to niekto sledoval asi by nevidel nič zaujímavé, ale ja som konečne asi prvýkrát vypla hlavu pri milovaní a nechala sa viesť svojím telom, srdcom a teda bolo to neskutočne krásne. Normálne som cítila, že sme sa znova s mužom napojili na seba, zamilovali do seba. Viac sa snažíme rozprávať o svojich potrebách a pocitoch. (V.)

účastníčka seminára

S Maťkinou prácou som sa už stretávala asi pol rok. S manželom sme jej pomoc vyhľadali, keď sme stáli pred krachom nášho vzťahu. Na párový seminár som sa osobne veľmi tešila a nevedela som úplne do čoho idem a kam ma to môže posunúť. Priebehom som však bola ohromená. Maťkina citlivost a individuálny prístup ku každemu človeku mi vyrazil dych. Presne namierené úlohy a slová, ktoré pomohli k hlbokému liečeniu. Úžasna citlivosť pri vedení skupiny, fantasticky vyskladaný program, kde som mohla zažit ženské prijatie a mužskú silu a lásku v jej najkrajších pobobách. Som neskutočne vďačná za tento hlboký spoločne strávený víkend. Ďakujem (K.)

účastníčka seminára

Najlepšie, čo víkend priniesol nášmu vzťahu je to, že si KONEČNE môžeme hovoriť pravdy, bez toho, aby následne bolo nutné zachraňovať situáciu. Aj tie pravdy, ktoré možno bolia, no po ich vypovedaní prichádza úľava, prijatie a ešte väčšia láska. A na záver niečo, čo bezpochyby zaujme každého. Pár dni po víkende sme zažili to najlepšie milovanie za celých 9 rokov nášho vzťahu. (K.)

účastníčka seminára

Volám sa Martina Junga a chcela by som vám priblížiť môj osobný príbeh, aj to, prečo sme s Igorom začali robiť partnerské semináre. 

 

Už od detstva som snívala o romantickom "rozprávkovom" vzťahu, kde sa dvaja ľudia do seba vášnivo zamilujú, sú jeden pre druhého ako stvorení, a žijú spolu šťastne.

Tak som taký vzťah hľadala. Prešla som nejakými vzťahmi v mladosti. Každý vzťah ma posunul bližšie k môjmu mužovi.  Mužovi, o ktorom som si myslela, že je môj vysnívaný, že on je ten pravý, ten princ, s ktorým budem už navždy šťastná.

Založili sme si spolu rodinu a tešili sa z prvého bábätka, syna. Onedlho za ním si nás vybrala aj druhá dušička, náš druhý syn. 

Ja som však nebola taká šťastná, ako by som mohla byť. Ako to viem? Cítila som sa nešťastná každý deň aj keď som mala to, po čom túži väčšina žien - 2 zdravé krásne deti a manžela. No chýbali mi iné veci: Necítila som sa sebarealizovaná vo svojom vlastnom živote, nezažívala som žiaden rozvoj, môj osobný, ani vzťahový, necítila som blízkosť medzi mnou a mojím mužom.

Momenty šťastia sa doslova scvrkli na pár hodín do týždňa, kedy sme spolu šli v sobotu na výlet a v nedeľu na spoločný nákup do supermarketu. A mne toto jednoducho nestačilo. 

Moja vnútorná nespokojnosť narastala a ja som začala hľadať ženy, ktoré by ma svojim životom a vzťahom inšpirovali. Niekde vo svojom vnútri som vedela, že je možné mať krásny, šťastný, naplnený vzťah každý deň, ale potrebovala som vedieť, AKO je to možné. 

Do môjho života v tom čase vstúpila Kairami z Čiech. Zahliadla som náhodou video na Cestách k sobě a nevedela som z nej spustiť oči. Mala asi 40 rokov a vyzerala fantasticky. Dovtedy som videla ženy v jej veku iba nešťastné, pribraté alebo neprirodzene umelé, jednoducho ona bola plná života a inšpirácie. To ma prebralo k tomu, že ja chcem zistiť, čo sa vlastne deje v jej živote a ako aj ja sa môžem sebarealizovať.

Ona bola prvá, na ktorej seminár som zavítala, aby som začala objavovať to tajomstvo ako byť skutočne šťastná. Odvtedy som aktívne začala pracovať na svojej sebahodnote a sebaláske. Zároveň som pochopila, že môžem chcieť od života viac, ako len sedieť doma, čakať na muža a cez víkendy ísť do prírody, alebo do obchodu.

Najťažšie a asi aj najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré som mohla v tom čase urobiť, bolo dovoliť si sa rozísť s mojím mužom. Ešte z detstva som totiž vedela, že pre deti je oveľa horšie žiť s oboma rodičmi pod jednou strechou, keď je tam prázdnota, stres a hádky. Urobila som teda krok vpred, rozišli sme sa. 

Po istom čase som stretla muža, môjho terajšieho partnera Začali sme spolu fungovať, aj keď som si myslela, že sa k sebe absolútne nehodíme, lebo on bol introvert, ja som bola extrovert.  Ja som vždy vyjadrovala city, bola som vášnivá, on bol chladnejší, rozumový. Ale sexualita bola tá, ktorá nás spájala, bolo to niečo medzi nami magické. To nás k sebe vždy pritiahlo, aj po chvíľach keď sa naše povahy obrusovali ako dva kamene.

No poučená z predchádzajúceho vzťahu som si povedala: Radšej sa rozídem, ako by som mala prebrať aj úlohu muža, alebo robiť svojmu partnerovi matku.

A tak som bola od začiatku vzťahu pravdivá k sebe, aj k partnerovi a dovolila som mu aby sám obajvoval cesty k samému sebe a zároveň ku mne. Hoci som tým riskovala rozchod. Že keď mu ukážem všetko, čo je skutočne vo mne, vzdá to a opustí ma.

Môj nový partner, Igor, dostal vždy priamo na tanieri, čo cítim, ako to cítim. A bol konfrontovaný s tým, že ak chcel byť v pravdivom vzťahu potreboval začať aj on ukazovať, čo cíti, čo si myslí, pomenovať, čo by chcel (aj keď zo začiatku to bolo pre neho ťažké). 

Tak sme začali spolu chodiť na rôzne semináre, prednášky. Čítali sme, rozprávali sme sa, dovolili sme jeden druhému odkrývať, čo v nás je. Potom sme sa napojili na ľudí zo Švédska, ktorí prevzali špeciálnu komunikačnú techniku od autistickej psychologičky menom Iris Johanson, kde ľudia môžu odkrývať svoje bolesti, preliečiť ich,  a vďaka tomu sa cítiť bližšie k sebe.

Túto metódu sme si zobrali a pretvorili sme ju na párovú komunikáciu, zapojili sme do toho naše veci, ktoré nám do toho prichádzali. Prišli sme na to, že cez tú komunikačnú metódu dokážeme prejsť aj väčšie krízy alebo obdobia chladu, či náročné situácie vo vzťahu. A že táto komunikácia, dokáže prehlbovať našu sexualitu.

Postupom času som tieto techniky využívala u mojich klientiek ako terapeutka, venovala som sa len ženám, robila som ženské semináre. A Igor tiež robil rôzne akcie tábory pre deti, vedomý kontaktný mužský šport a tak sme sa dali dokopy aj v tomto. 

Na našich párových seminároch pracuje Igor s mužmi, ja so ženami, a potom sa spoločne prepájame. Muži so ženami. Pracovať s ľuďmi na ich sebarozvoji, na tom aby boli bližšie sami k sebe a tým pádom jeden k druhému je to čo milujeme, to v čom sme dobrí.

Prihláška na párový seminár 

Tešíme sa, že ste sa rozhodli zažiť s nami víkend .

Pre prihlásenie sa je potrebné vyplniť a odoslať formulár nižšie a uhradiť poplatok za seminár vo výške  180 euro prevodom na účet . V cene je strava a ubytovanie, od piatku večera do nedeľe obeda. Spoločný čas končí v poobedných hodinách.

Platba prevodom na účet:

číslo účtu:SK0483300000002400763989
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
správa pre príjemcu:meno účastníka

Prosíme vyplňte tento Prihlasovací formulár a na jeho konci stlačte modré tlačidlo odoslať.

Ak máte ešte hocijaké otázky pred tým, ako sa prihlásite na párový seminár Vášeň vzťahu, neváhajte ma kontaktovať cez email martina.junga@gmail.com alebo telefónne číslo 0918 231982

Tešíme sa na vás!

Martina a Igor